SVATEBNÍ

Placení ubytování Placení ubytování

„A když máme místo i s ubytováním, znamená to, že platíme ubytování všem hostům?“

Odpověď zní: „NE!!“

Ohledně rozpočtu má spoustu z vás neustále plno otázek a pochybností. Je to dané i tím, že u nás se po desítky let svatby považovaly spíš za splnění nějaké formální záležitosti, která vedla k novomanželské půjčce a naše společnost zcela přestala svatbu vnímat jako významný rituál v našem životě, ...

Placení alkoholických nápojů Placení alkoholických nápojů

"A Markét, co myslíte, když já jsem abstinent, nemohli by si hosti platit všechny alkoholické nápoje sami?”

“NIKDY!!!!!”

Pokud někoho zvete na svatbu, pak se musíte postarat o jeho pohodlí, plný žaludek a samozřejmě nápoje. Určitě byste měli zaplatit pivo, víno, nealko a kávu. Destiláty si může platit každý sám rovnou na baru nebo je několik dalších možností:

Host na svatbě – Koho pozvat? Host na svatbě – Koho pozvat?

Máte strach, že vám rodiče nebo jiní příbuzní budou diktovat, koho máte pozvat na svatbu? Sepsali jsme základní pravidla ať už se nemusíte strachovat, že uděláte chybu.

VAŘENÍ

Mazanec Mazanec

Před lety jsem našla prastaré recepty po babičce, která se narodila v roce 1902. Již několik let dělám podle jednoho receptu mazanec a vánočku. Ale taky si vždycky říkám, že příště bych mohla přidat trochu rumu, víc másla, koření…ale nikdy si na to nevzpomenu, protože tenhle recept používám fakt jenom dvakrát do roka. Jenže, současná krize nám poměrně dost vzala, ale jednu věc mi dala. Čas. Ten čas, na který si vždycky stěžuju, že ho nemám. Takže letos žádné výmluvy a před uložením receptu sem, jsem pekla dvakrát. Jednou recept původní a další den recept vychytaný, který si myslím, že stojí za to napsat. Suroviny jsou na dva pěkné mazance, protože mi přijde škoda péct jen jeden. Vždycky můžete někomu udělat radost :-).

LIFESTYLE

Vítejte na našem blogu Vítejte na našem blogu

Ve svatebním oboru působíme už 20 let. Je nejen naší prací, ale i velkým koníčkem. Během těchto let jsme se potkali s množstvím úžasných lidí – snoubenci, jejich hosty a také dodavateli. Ale zároveň často narážíme na podivné názory, zvyky a nešvary, které na nás někdy nečekaně, ale v podstatě docela pravidelně, vyskakují z různých zdrojů a my je pak trpělivě "po stopadesáté" objasňujeme.

Tím se dostávám k důvodu vzniku tohoto blogu. Ne, opravdu nepotřebujeme být slavné blogerky. Ale je to takové malé okénko do naší práce a ventil, kde ji můžeme s nadsázkou glosovat. Občas přidáme moudré rady a kapitoly z naší knížky a k tomu něco málo osobního – např. Markétiny famózní osvědčené recepty.