SVATEBNÍ - Host na svatbě – Koho pozvat?

Host na svatbě – Koho pozvat?

Máte strach, že vám rodiče nebo jiní příbuzní budou diktovat, koho máte pozvat na svatbu? Sepsali jsme základní pravidla ať už se nemusíte strachovat, že uděláte chybu.

Jako všechno, i svatba je o kompromisu, dohodě a samozřejmě penězích. Tak nezapomeňte, že na počátku všeho plánování byste měli sestavit rozpočet. Budete si vše financovat sami? Peníze jste ušetřili nebo jste se rozhodli vzít si půjčku? Pak záleží jen na vás a vaší velkorysosti, koho pozvete. Nenechte se vmanévrovat tam, kam nechcete, pozvěte jen ty, se kterými se dobře cítíte a skvěle bavíte. Je důležité zohlednit rodinu, přátele, společně rozhodnout, kdo je pro vás důležitý, blízký a bude s vámi tančit až do rána☺

Přispívají na svatbu velkou měrou rodiče? Pak by bylo dobré hned na začátku nastavit pravidla, kolik si kdo pozve hostů. V takovém případě byste neměli prosazovat pouze svůj pohled a říkat, že “to je naše svatba”, i když to samozřejmě pravda je. Ale uvědomit si, že rodiče by třeba chtěli pozvat své nejlepší přátele, se kterými jste jezdili každý rok na dovolenou nebo tetu, kterou vy jste sice už pár let neviděli, ale pro ně v mládí hodně udělala. Je zbytečné za každou cenu prosazovat svou, když si můžete vyjít vstříc. Zároveň je potřeba dát jasně najevo, že svatba není firemní akce s obchodními partnery vašeho tatínka, ale většinu hostů by měla tvořit rodina a přátelé.

V současné době už neplatí původní rozdělení, že rodina nevěsty platí většinu a rodina ženicha prstýnky. Postavení nevěsty i ženicha je rovnocenné a nebylo by dobré, abyste očekávali, že něco je něčí povinností. Takže, klidně se rodičů či jiných příbuzných zeptejte, zda počítají s tím, že se budou podílet určitou částkou na vaší svatbě, ale v žádném případě nic neočekávejte a nic si nevynucujte.

A nezapomínejte... Váš sen, Váš den, naše zkušenosti ☺