SVATEBNÍ - Placení alkoholických nápojů

Placení alkoholických nápojů

"A Markét, co myslíte, když já jsem abstinent, nemohli by si hosti platit všechny alkoholické nápoje sami?”

“NIKDY!!!!!”

Pokud někoho zvete na svatbu, pak se musíte postarat o jeho pohodlí, plný žaludek a samozřejmě nápoje. Určitě byste měli zaplatit pivo, víno, nealko a kávu. Destiláty si může platit každý sám rovnou na baru nebo je několik dalších možností:

Gentleman`s bar (bottle service) je v posledních letech velmi oblíbený. Znamená, že v restauraci nebo u cateringu zaplatíte několk různých lahví destilátů a ty se připraví na místě, které působí pánsky. Může to být nějaké zákoutí v zahradě, místo vedle biliáru nebo prostě kout, ve kterém hezky naaranžujete lahve, doutníky, karafy, sklenice, případně nějaké dobroty, které se k tomu hodí. Každý se obsluhuje většinou sám, servis doplňuje led, zajišťuje debaras a doplňuje čisté sklo. Až se lahve vypijí, každý si platí další drinky sám. Ten, kdo chce pít něco jiného, než co je v nabídce gentleman's baru, ten si platí na baru panáky sám od úplného začátku nebo jde na pivo. Zároveň můžete obohatit sweet bar likéry či nápoji spíš pro dámy.

Další možností je otevřený účet na baru, na který mohou objednávat pouze novomanželé nebo jejich rodiče. Barmanovi dáte instrukci, abyste mohli občas někoho pozvat na panáka☺ nebo rundu. Na účet se dá psát i třeba víno, pokud rodiče chtějí pít něco oblíbeného a kvalitnějšího, než je v karafách k dispozici ostatním hostům.

Už druhou sezonu jsou oblíbené tzv. Happy hours. Je to vyčleněná hodina v podvečer, kdy mohou všichni pít např. gin tonic, aperol nebo prosecco na váš účet. Mohou k tomu sloužit i různé bary nebo autíčka přestavená na bar a tím pádem poslouží i jako zpestření programu.

Co se kávy týká, máme pro vás také tip. Zkuste si domluvit vytvoření stánek ze své oblíbené pražírny. Může to být i skvělý program spojený se zajímavými informacemi ohledně pití kávy. Vaše restaurace může požadovat poplatek za ušlý zisk a za to, že vám půjčí šálky a obsluhu, ale určitě to nebude nic horentního a rozhodně se to vyplatí.