SVATEBNÍ - Placení ubytování

Placení ubytování

„A když máme místo i s ubytováním, znamená to, že platíme ubytování všem hostům?“

Odpověď zní: „NE!!“

Ohledně rozpočtu má spoustu z vás neustále plno otázek a pochybností. Je to dané i tím, že u nás se po desítky let svatby považovaly spíš za splnění nějaké formální záležitosti, která vedla k novomanželské půjčce a naše společnost zcela přestala svatbu vnímat jako významný rituál v našem životě, příležitost k setkání rodiny a přátel. Naštěstí je tato doba pryč a my se můžeme inspirovat v zahraničí či vlastní minulosti a ještě zapojit vlastní rozum. 

Takže! Všeobecně se dá říct, že se samozřejmě můžete řídit citem a ohledem vůči svým nejbližším, ale je pár pravidel, která vám mohou pomoci. Jak sami zjistíte, svatební etiketa, je stejně jako ta v běžném životě, sestavená proto, aby vám život zjednodušila, ne aby vám ho komplikovala. A ta říká, že vy, jako novomanželé, máte povinnost být dobrými hostiteli. 

To znamená, postarat se hostovi o dostatek jídla, pití a zábavu. Oproti tomu host, pokud přijme vaše pozvání, má za povinnost se na svatbu dopravit, zajistit a zaplatit si ubytování a přinést svatební dar. Toť strohá etiketa. 

Samozřejmě můžete dle svého hosty více či méně rozmazlovat. Nikdo se nebude zlobit, když se host rozhodne přispět třeba ještě na kapelu nebo novomanželé zaplatí ubytování či odvoz domů babičkám a dědečkům. To je opravdu na vás. Ale v základu by neměl nikdo očekávat, že s pozváním na svatbu přichází zároveň i platba prodlouženého víkendu v pěkné destinaci.

O tom, co do detailu obnáší „být dobrým hostitelem“, si řekneme v jednom z dalších článku☺