LOKALITY - Sychrov | Liberecký kraj

Sychrov

Zámek Sychrov se nachází ve stejnojmenné obci v Libereckém kraji, 16 km jižně od Liberce a 6 km severozápadně od Turnova. Jedná se o státní zámek zpřístupněný veřejnosti od roku 1950; jeho správu zajišťuje Národní památkový ústav. Zámecký komplex je unikátním příkladem novogotického šlechtického sídla druhé poloviny 19. století. Krom zámecké budovy s původním mobiliářem k areálu zámku patří i rozsáhlý zámecký park. Zámek je od roku 1995 národní kulturní památkou.

Historické prostory zámku Sychrova přímo vybízí k uspořádání romantického a nezapomenutelného svatebního obřadu.

Zámecký park, upravený do anglického stylu v polovině 19. století knížetem Kamilem z Rohanu, se rozkládá na ploše 26 ha a nabízí tak nejedno romantické místo pro uspořádání svatby pod širým nebem. Nezapomenutelnou atmosféru svatby dotváří v pozadí novogotická dominanta zámku.

Zámecká kaple, na jejíž výzdobě se podíleli významní čeští umělci jako Petr Bušek či Jan Zachariáš Quast, je vhodným prostorem pro konání nejen církevního, ale i světského obřadu. Unikátem hlavní části kaple jsou původní varhany, na které hrával již Antonín Dvořák a které díky své stále trvající funkčnosti nabízejí nevšední hudební doprovod.

Zámecká galerie, kterou v minulosti využívala šlechta ke konání divadelních či hudebních představení nebo dokonce plesů, vytváří díky rozsáhlým prostorům ideální prostředí pro konání svatebního obřadu s velkým množstvím hostů. Díky svému reprezentativnímu dojmu, tvořenému například sbírkou vzácných obrazů, zajišťuje galerie jedno z nejkrásnějších míst pro vstup do manželského života.

Alainův sál, nacházející se v prvním patře Bertina křídla, nabízí stylově zařízenou prostoru vybavenou kachlovými kamny a zdobenou obrazy. Bertino křídlo bylo vybudováno v průběhu pozdně klasicistní přestavby Sychrova a své jméno získalo podle dcery prvního majitele, kněžny Berty z Rohanu, jejíž soukromé pokoje byly situovány právě v tomto křídle.

Královské apartmá, pojmenované podle své obrazové výzdoby tvořené francouzskými panovníky rodu Bourbonů, je jedním z nejkrásnějších zámeckých interiérů a sloužilo nejen k reprezentaci rodu Rohanů, ale i k ubytování nejvýznamějších hostů, kteří navštívili knížete Kamila z Rohanu.

Zámek, kterému se právem přezdívá vyřezávaná pohádka, disponuje množstvím romantických prostor, které z Vaší svatby udělají zcela nezapomenutelný zážitek.

Zámecká galerie není jen úžasným místem pro konání svatebního obřadu, ale též pro uspořádání velkolepé a jedinečné hostiny. Hodovat v místech, kde se v historii bavili majitelé zámku společně se svými urozenými hosty není denní rutinou nikoho z nás. My Vám ovšem nabízíme možnost si takový zážitek splnit a uspořádat hostinu ve velkolepém historickém sále.