LOKALITY - Winternitzova Vila | Praha

Winternitzova Vila

Vilu nechal postavit u Adolfa Loose a Karla Lhoty v roce 1932 pražský právník JUDr. Josef Winternitz jako rodinnou vilu pro svoji manželku Jenny Winternitzovou, dceru Suzanu a syna Petra. Jedná se o poslední Loosovu realizovanou budovu a má hodně shodných prvků s Müllerovou vilou, mimo jiné i způsob členění (tzv. raumplan), který byl pro Loose obecně charakteristický. Stavba vily včetně všech příprav, plánů a povolení trvala jeden rok a 9. září 1932 bylo vydáno „Povolení k užívání stavby“. Rodina vilu obývala do roku 1941, kdy byla donucena pod tlakem rasové perzekuce vilu převést na Auswanderungsfond für Böhmen und Mähren (Vystěhovalecký fond). Od tohoto fondu koupila objekt obec pražská, která ve vile zřídila mateřskou školku. Ta zde nepřetržitě sídlila až do roku 1997. Od roku 2017 je vila otevřena veřejnosti.

Svatby na výjimečném místě s atmosférou 30. let ve Winternitzově vile mají neopakovatelnou atmosféru během celého roku. Stavba od slavného architekta Adolfa Loose Vás vtáhne do minulosti a nejen příznivcům architektury nabídne zcela unikátní zážitek.

K dispozici celý dům 530 m2, zahrada 1700 m2 | dostupnost mhd, 10 min z metra Anděl | parkování 2 místa na pozemku vily, veřejné parkování bez zón | plně funkční kuchyně | možnost svatebního obřadu i svatební oslavy

Svatební obřad v hlavním sále, či pod stromem v zahradě může být jedinečným zážitkem pro všechny zúčastněné.  Novomanželé mají možnost strávit ve vile svatební noc v dobově zařízené ložnici s vlastní terasou.

Vilu si lze pronajmout celou včetně zahrady. Několik teras nabízí famózní výhledy na západ slunce a zároveň na historické centrum Prahy. Celý den můžete prožít v absolutním soukromí, nikým nerušeni, s pocitem domácího prostředí a zároveň ve středu města.

DALŠÍ EXKLUZIVNÍ LOKALITY
VÍCE MÍST V PRAHA