LOKALITY - Zámek Napajedla | Zlínský kraj

Zámek Napajedla

Zámek Napajedla s rozlehlým zámeckým parkem je jednou z architektonických dominant moravského města Napajedla. Byl postaven v letech 1764 – 1769 dle návrhu a pod vedením brněnského architekta Františka Antonína Grimma. Dnes je celý areál chráněn jako kulturní památka a je v soukromém vlastnictví. Zámek slouží jako hotel a prostor pro pořádání komerčních a společenských akcí. Budova zámku je omezeně přístupná veřejnosti.

Zámek Napajedla je volně stojící dvoukřídlá budova ve tvaru písmene U, kde bylo ve třech podlažích přes 50 obytných místností, mimo pokojů služebných a příslušenství. Vnitřním prostorům Zámku dominuje kruhový zrcadlový sál, který sloužil především pro přijímání návštěv nebo jako taneční sál při slavnostních příležitostech. Dále je zde salonek holandských mistrů, barokní salonek, rozlehlá zámecká jídelna a zámecká kaple.

Zámek je obklopen zhruba desetihektarovým parkem navrženým dle francouzského a anglického stylu. V parku se nachází rybníček, značný počet vzácných dřevin, množství soch, tenisové a házenkářské hřiště a sídlí zde napajedelský klub kultury s divadlem. Na největší louce parku bylo zřízeno golfové hřiště. Hotel přímo v areálu zámku nabízí příjemné a útulné prostředí. Nabízíme několik pokojů od standartních až po rodinný apartmán či pokoj pro svatební noc.